Przedstawiamy Port lotniczy Katowice – Pyrzowice

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice to jedno z największych i najczęściej uczęszczanych lotnisk w Polsce. Lotnisko zlokalizowane jest około 30 kilometrów od centrum Katowic, a od 2009 roku korzysta z nazwy Katowice Airport i jest ono regionalnym portem lotniczym województwa śląskiego.

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice każdego dnia realizuje setki lotów, a co za tym idzie przepustowość roczna lotniska sięga 5,5 miliona pasażerów. Trzy terminale pasażerskie o łącznej powierzchni ponad 29 000 m² , które są dostępne w Katowice Airport charakteryzuje najwyższy standard, dzięki czemu pasażerowie mogą cieszyć się bardzo komfortowymi warunkami dopasowanymi do warunków, które panują na największych europejskich lotniskach. Co bardzo istotne zarówno dla podróżnych jak i zarządcy lotniska oraz przewoźników Port lotniczy Katowice Pyrzowice położony jest jest w strefie bardzo dobrych warunków atmosferycznych co przekłada się na fakt, iż na lotnisku w Pyrzowicach bardzo rzadko zdarzają się utrudnienia związane z niemożnością lądowania. Katowickie lotnisko może również pochwalić się oddanym do użytku w 2015 roku pasem startowym o długości 3200 metrów i szerokości 45 metrów – jednym z najdłuższych w kraju.

Z Portu lotniczego Katowice-Pyrzowice usługi realizuje szereg renomowanych przewoźników, tj.: Aegean Airlines, Air Cairo, Air Contractors, Air Memphis, Arkia, Atlantic Airlines, Balkan Holidays, Bingo Airways, Bulgaria Air, Bulgaria Air Charter, Cargojet Airways, Corendon Airlines, Enter Air, Eurolot, Farnair Europe, Free Bird Airlines, Israir Airlines, Karthago Airlines, LOT Charters, LOT Polish Airlines, Lufthansa, MNG Airlines, Nesma Airlines, Nouvelair, Onur Air, Pegasus Airlines, Ryanair, Saga Airlines, SAS Scandinavian Airlines, Sky Airlines, Small Planet Airlines, SprintAir, Sun d’Or International Airlines, SunExpress, TNT Airways, Travel Service, Tunis Air, Wizz Air.